Hidvégi Józsefet csalás és pénzmosás miatt őrizetbe vették.

Hidvégi Józsefet csalás és pénzmosás miatt őrizetbe vették.

Vadócz Attila tájékoztatása alapján a kényszerintézkedés egy hónapra szól, amelyet a bíróság azzal indokolt, hogy a gazdasági csalással és pénzmosással vádolt férfi esetében fennáll a szökés és elrejtőzés veszélye, valamint az eljárás meghiúsítása és a bűnismétlés kockázata. Az ügyész tudomásul vette, hogy Hidvégi József és védője fellebbezett a döntés ellen, így a letartóztatásról a Kaposvári Törvényszék fog dönteni.

Hidvégi József, a volt polgármester, a gyanú szerint 102 millió forint kárt okozott. A Somogy Vármegyei Főügyészség közleményében jelezte, hogy Hidvégi József egy önkormányzati cég sérelmére elkövetett gazdasági csalás és pénzmosás miatt lett gyanúsított, majd került őrizetbe.

Az ügyészség kiemelte, hogy a férfi 2019 és 2023 között, polgármesterként olyan szerződéseket hitelesített, amelyek a cég által elvégzett, valós munkák helyett csak látszólagos szolgáltatásokat takartak. Ebben a folyamatban olyan cégek szerepeltek, amelyek közel álltak hozzá, például fia által vezetett vállalkozás.

Továbbá, a volt polgármester pénzmosását azzal valósította meg, hogy rávett egy rokonát egy bankszámla nyitására, ahova a hamis szerződésekből származó összegek érkezhettek. A kifizetések után arra kérte a nőt, hogy a több mint 40 millió forintot készpénzben vegye fel, majd helyezze el a családja által üzemeltetett dohánybolt széfjében. A főügyészség hangsúlyozta, hogy a férfit egy másfél éve folyó, szoros ügyészségi és rendőrségi együttműködés eredményeként őrizetbe vették.

Forrás www.origo.hu