Orbán Anita külügyminiszter péntek délelőtt bejelentette, hogy minisztériuma megkezdi a külképviselet-vezetői kar átalakítását, amely során 37 misszióvezetőt rendelnek haza.
A Telex információi szerint a hazaérkező vezetők között megtalálható Csiszár Jenő volt műsorvezető (Olaszország, Milánó), Vitézy Anna Zsófia, Orbán Viktor unokatestvére (Kolumbia, Bogotá), Szarka Gábor Levente, aki az SZFE átalakításában játszott szerepet (Algéria, Algír), Oszama Ibrahim Naffa jordániai származású üzletember (Irak, Bagdad), Takács Szabolcs Ferenc, a Miniszterelnökség volt államtitkára (Egyesült Államok, Washington), Kumin Ferenc politológus (Nagy-Britannia, London), Nagy Gábor Tamás, az I. kerület egykori fideszes polgármestere (Új-Zéland, Wellington), és Fülöp Viktor Géza, a korábbi külgazdasági attasé (Dél-afrikai Köztársaság, Pretoria).
A HVG értesülései szerint hazarendelik Konkoly Norbertet (Oroszország, Moszkva), Heizer Antalt (Ukrajna, Kijev), és Györkös Pétert (Németország, Berlin) is.
Orbán Anita a hazaérkezésekről elmondta: „A változtatások egy része lejáró megbízatásokhoz kapcsolódik, más esetekben pedig az a cél indokolja a személyi döntéseket, hogy olyan nagykövetek képviseljék Magyarország érdekeit, akik hatékonyan és hitelesen tudják támogatni az új külpolitikai prioritásokat.” A Külügyminisztérium hangsúlyozza, hogy a személyi változások egy szélesebb szakmai megújulás részei, célja pedig egy magas színvonalon működő diplomáciai kar létrehozása.
A visszahívott misszióvezetők névsorát a jövő héten teszik közzé a Magyar Közlönyben, miután Sulyok Tamás államfő aláírta a javasolt változtatásokat.
Forrás hvg.hu
