32 évvel ezelőtti esküvői fotó: Márki-Zay Péter és első szerelme.

32 évvel ezelőtti esküvői fotó: Márki-Zay Péter és első szerelme.

Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely polgármestere szeretetteljes Instagram-bejegyzésben ünnepelte házasságának 32. évfordulóját. A politikus megosztott egy esküvői képet feleségével, Felíciával. Az egyik fotón az esküvői ceremónia pillanatai, a másikon pedig a lagzi vidám eseményei láthatók.

Az esküvői képeken jól látható, hogy Felícia a nagy napon fényesen ragyogott: ruhája egy Disney-hercegnőét idézte, míg a mulatság során pink miniruhájában táncolt férjével, büszkén megmutatva csinos alakját. Márki-Zay Péter és Felícia több mint három évtizede egy boldog házasságban élnek, amelynek gyümölcsét hét gyermekük adja: három lányuk, Lilla, Emma és Teodóra, valamint négy fiuk, Gellért, Lóránt, Pál és Ferenc.

A család azóta tovább bővült, hiszen unokáik is születtek, akik új örömöket hoznak életükbe. A politikus megható szavakkal idézte fel a közösen eltöltött évtizedeket: „Ma van 32 éve, hogy házasok vagyunk Felíciával. Ezen idő alatt rengeteg boldog pillanatunk volt együtt, a legcsodásabb közülük hét gyermekünk megszületése. Ők, valamint az unokáink bearanyozzák a mindennapjainkat. Ezekben az években mindig együtt voltunk, szeretetben és elválaszthatatlanul, segítve egymást a nehézségekben. Hálás vagyok a sorsnak, hogy együtt élhetem az életemet Felíciával” – osztotta meg a fotókkal.

Felícia, aki bábaként dolgozik, és Márki-Zay Péter, aki politikai karrierje mellett családapaként és nagypapaként is helytáll, példaként szolgálnak a tartós, szeretetteljes kapcsolat és a családi összetartozás fontosságáról.

Felícia korábban így mesélt arról, hogyan találkoztak: „Gimnáziumi osztálytársak voltunk. Az első év után megváltoztattam a hajam, szemüveget kezdtem viselni, és így tértem vissza szeptemberben. Rögtön belém szeretett. Sok időt töltöttünk együtt, és vicces volt, amitől gyakran nevettem, ami nagyon tetszett neki. Második osztálytól kezdve udvarolt nekem, de akkoriban más terveim voltak, szerzetes szerettem volna lenni. Gyakran hazakísért, amit csak később mondott el, és rózsát hagyott az ablakomon. Végül a ballagás után bátorságot gyűjtött, és elhívott sétálni” – emlékezett vissza.

Forrás www.blikk.hu