A miniszterelnök hétfőn tartott sajtótájékoztatóján jelezte, hogy várakozásaik szerint a legfőbb ügyész hamarosan lemond majd posztjáról. Kérdésre válaszolva megerősítette, hogy a lemondás trauma összefüggésben állhat az aranykonvoj ügyével. Magyar Péter hozzátette, amennyiben a lemondás nem következik be, akkor újra megvizsgálják, milyen lépéseket tehetnek Nagy Gábor Bálint leváltására.
FRISSÍTÉS: A Legfőbb Ügyészség a megadott határidőn belül reagált az eseményekre. A hivatal közölte, hogy a közvélemény egyetlen ügyként kezeli azokat, holott valójában két különálló nyomozás folyik, melyek különböző tárgyakat érintenek. Az egyik nyomozás pénzmosás gyanújával indult, mivel az Alkotmányvédelmi Hivatal által tett feljelentésban szereplő információk alapján megfogalmazható a pénzmosás gyanúja. E jelzés alapján a Legfőbb Ügyészség intézkedett a nyomozó hatóság kijelöléséről.
Forrás mandiner.hu
