Magyar Péter miniszterelnök a közösségi oldalán két, 2024-ben készült videót is megosztott, amelyekkel azt kívánta bizonyítani, hogy a Tisza Párt már korábban is egyértelműen vállalta a miniszterelnök és az országgyűlési képviselők mandátumának két ciklusban történő korlátozását.
„Rengeteg alkalommal beszéltem erről, vagy írtam itt ki. Ellentétben a Fidesszel, mi nem árultunk zsákbamacskát. Azt valósítjuk meg, amit vállaltunk és amire felhatalmaztak minket a magyarok” – fogalmazott a kormányfő.
Jó lenne, ha a magukat elemzőnek, politikusnak vagy újságírónak nevezők felhagynának azzal a hazugsággal, hogy ez nem szerepelt a Tisza programjában!
– szólított fel Magyar Péter.
Mint írtuk, az Alaptörvény 17. módosításának tervezete időkorlátot vezetne be az országgyűlési képviselőknek: egy képviselő legfeljebb 12 évig tölthetné be ezt a tisztséget. A cél a demokratikus megújulás és a hatalom bebetonozódásának korlátozása, amely elemzők szerint rövid távon politikai előnyt hozhat a kormánypártnak, de hosszabb távon a parlamenti munka minőségét és a demokratikus képviselet működését is gyengítheti.
(Borítókép: Magyar Péter 2026. június 22-én. Fotó: Szollár Zsófi / Index)
Olvasd tovább itt: index.hu
