Pénteken távozik az utolsó dolgozó a Megafontól.

Pénteken távozik az utolsó dolgozó a Megafontól.

Egy távozó munkavállaló megjegyzése szerint a Megafon utolsó dolgozójának munkaviszonya június 26-án, pénteken fog megszűnni. Elmondása szerint április 12-én, a választások estéjén még más információk voltak érvényben, és a csapatot azzal nyugtatták, hogy a Megafon működése egy esetleges választási vereség esetén is garantált. Az események azonban más irányt vettek, és úgy tudni, az irodák bútorait is értékesítették.

A Media1 értesülései szerint a Megafon utolsó munkatársa is pénteken távozik. Az egyik dolgozó a portálnak elmondta, hogy április 12-én még egészen más dolgokról beszéltek, Dukász Magor, a cég alapítója a jövőbeli lehetőségeket ecsetelte kollégáinak.

Ezzel szemben a Facebook- és Youtube-csapat nem sokkal később tartott értekezletén már hirdettek változásokat. Az informátor szerint több kérdést is feltettek Dukász Magornak, amelyek a valóságtól eltérő választási előrejelzésekkel foglalkoztak, és szóba került, hogy átlépnek a közösségi finanszírozásra.

Kovács István, a Megafon ügyvezetője jelezte, hogy április 21-én, amennyiben nem találnak megoldást, csoportos leépítést fognak bevezetni, ami végül megtörtént.

A forrás szerint a kampány során a dolgozóktól heti hét napos, folyamatos munkavégzést kértek, miközben azt ígérték, hogy a választási vereség esetén is biztosítva lesz a Megafon működése.

Értesülések alapján a Megafon irodáit bezárták, bútorokat értékesítettek, ugyanúgy, mint a Dukász Magor tulajdonában lévő Digitális Szuverenitási Központ esetében, ahol szintén bútorokat és kamerákat adtak el. A távozó munkavállaló említette, hogy a Patrióta főszerkesztője is távozik, de mivel a YouTube-csatorna továbbra is értékes lehet a fenntartók számára, a sorsa még nem dőlt el.

A választásokat követően sok Fidesz-táborhoz köthető influenszer és médium jövője kérdésessé vált. Április 12-ét követően a Patrióta is bejelentésre készült. Szűcs Gábor, a Nemzeti Ellenállás Mozgalom tagja és a Megafon véleményvezére akkor úgy nyilatkozott: „Folytatjuk a munkát, Orbán Viktor oldalán, a magyar nemzetért!” Azóta Szűcs Gábor Fidesz országgyűlési képviselővé és parlamenti frakcióvezető-helyettessé vált.

Forrás www.blikk.hu