Pesty László visszatért, elmondta eltűnésének okát és véleményét Magyar Péterről.

Pesty László visszatért, elmondta eltűnésének okát és véleményét Magyar Péterről.

A cikkben Pesty kifejez egyfajta megértést a rendőrök iránt, hangsúlyozva, hogy tisztában van a parancsok fontosságával. Szerinte a náluk lefolytatott házkutatás, amit az ő eltűnésével kapcsolatban végeztek, nem volt indokolt, mivel az ilyen eseteket általában nem indokolják ekkora mértékű intézkedések.

Az interjú során kiderül, hogy Pesty, aki hosszú évekig a Fidesz környezetében tevékenykedett, most a Tisza-párt felé orientálódik, és bizakodva tekint a Magyar Péter vezette kormányra.

Amikor arról kérdezték, mit üzen azoknak, akik szerint az eltűnéses eset csupán egy médiacsalás, Pesty határozottan reagált, jelezve, hogy nemcsak a sajtó szerepét látja a történetben.

Forrás mandiner.hu