Ruszin-Szendi Romulusz újra tartalékos katona lett.

Ruszin-Szendi Romulusz újra tartalékos katona lett.

Íme a szöveg átfogalmazva:

### Tedd megbízható forrássá a Telexet!

Újra tartalékos katona lett Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter. Pénteki Facebook-bejegyzésében bejelentette, hogy a Vezérkar főnöke visszahelyezte a Magyar Honvédség tartalékos állományába, így ismét tartalékos katonaként szolgálhat.

Rámutatott arra, hogy a tartalékos szolgálatért járó juttatást nem kívánja igénybe venni. „A haza szolgálata és az iránti elkötelezettség számomra mindig is rendkívül fontos volt. Ez a szolgálat nem csupán jogviszony, hanem a közösséghez tartozást és azt jelenti, hogy ismét része lehetek annak, amit hivatásomnak tekintek” – nyilatkozta a miniszter egy rövid videóban.

Beszámolója szerint péntek reggel sikeresen átment az ejtőernyős egészségügyi alkalmassági vizsgálaton, így újra a „bajtársakkal ugrálhat”. „A következő repülőnapon a közönség előtt is újra látható lesz ejtőernyővel” – tette hozzá Ruszin-Szendi Romulusz.

A volt vezérkari főnök tartalékosi jogviszonyát a Honvédelmi Minisztérium tavaly decemberben szüntette meg. Az akkori honvédelmi miniszter, Szalay-Bobrovniczky Kristóf azzal indokolta a döntést, hogy Ruszin-Szendi „fegyverrel jelent meg politikai gyűléseken, és megtámadott egy újságírót, ezért nem méltó a Magyar Honvédség szolgálatára”. Ruszin-Szendi erre reagálva elmondta, hogy szerinte az ellene irányuló támadás alaptalan, és legfeljebb a honvédelmi miniszter politikai pályafutását veszélyeztetheti.

### Tedd megbízható forrássá a Telexet!

### Kövess minket Facebookon is!

### Élő árfolyamok további részletekkel!

Forrás telex.hu