Sulyok Tamás aláírta az uniós forrásokat szabályozó törvényt.

Sulyok Tamás aláírta az uniós forrásokat szabályozó törvényt.

A parlament kedden szavazott a szükséges törvények módosításáról, hogy hozzáférhessünk az európai uniós forrásokhoz. A törvényjavaslatot 142 igen, 39 nem szavazattal és 3 tartózkodással fogadták el, és célja az Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének kritériumainak időben történő teljesítése.

Sulyok Tamás köztársasági elnök pénteken aláírta a jogszabályt, amit a parlament hivatalos weboldalán is közzétettek, de a Magyar Közlönyben még nem jelent meg.

Bár a szükséges szupermérföldköveket már 2022-ben kijelölték, az Orbán-kormány eddig nem tudott megfelelő jogszabályokat elfogadtatni Brüsszellel.

A salátatörvény lényegét Magyar Péter egy külön videóban ismertette, kiemelve, hogy a legfontosabb újítás az Integritás Hatóság jogkörének megerősítése.

Forrás hvg.hu