Izgalmas információkat hallottunk a pilisszentkereszti ülésen.

Izgalmas információkat hallottunk a pilisszentkereszti ülésen.

Átfogalmazva:

A Tisza-kormány a szélsőséges hőség miatt szükséges védelmi intézkedések mellett úgy döntött, hogy háromnapos informális kormányülést tart Pilisszentkereszten. Magyar Péter miniszterelnök csütörtöki bejelentése után, bár a hivatalos találkozóra péntek estétől kerül sor, stábunk már a helyszínen van, a Büntetés-végrehajtás Oktatási és Rehabilitációs Központnál, ahol a felkészülés már javában folyik. Az esemény részletei egyelőre homályosak, de a hírek láthatóan megosztották a helyieket: egyesek örülnek a kormány látogatásának, míg mások ellenérzéseiket fejezik ki. Az örömteli hírek között említhető, hogy a politikai vezetők élelmezését helyi beszállítók intézik, ezzel is támogathatva a helyi gazdaságot.

A kormány háromnapos ülése folyamatban van Pilisszentkereszten, ahol a központot szigorúan őrzik, és csak kevés információ szivárgott ki az eseményről. A kormány tagjai péntek délután érkeznek, és helyi szolgáltató gondoskodik a szükséges logisztikáról.

A helyiek véleménye megoszlik: vannak akik pozitívan állnak a politikai látogatáshoz, míg mások nemtetszésüket fejezik ki. Korábban az Orbán-kormány is rendszeresen tartott vidéki helyszíneken kihelyezett üléseket.

Csütörtök este már figyelhető volt a forgalom a pilisszentkereszti Pomázi úton. A Büntetés-végrehajtási Központ parkolójában 10-20 azonos Skoda várakozott. Sikerült néhány információt begyűjtenünk a logisztikáról: a helyi beszállító biztosítja az étkezéseket, a kormány tagjai pedig 14-15 óra között érkeznek, ahol szállásuk is van az esti program előtt.

Érdeklődtünk a kormányülés menetrendjéről is, de a központ munkatársa elhárította kérdéseinket, és nem adott felvilágosítást.

A titkolózásnak oka van, hiszen az intézmény működése a zártságra és a fegyelemre épül. A központ a BV-s állomány karrierjének teljes folyamatát kíséri, de most a Tisza-kormány ministerei foglják el a helyet.

Felmértük a helyi Cardoner Hotel szabad szobáit is, és mivel voltak szabad helyek, feltételezhető, hogy a kormánytagok nem ott fognak megszállni.

Az eseményről a helyiek véleményét is kikértük, de sokan inkább hallgatnak. Míg néhányan örömmel fogadnák a kormány látogatását, addig mások kifejezetten ellenszenvvel viszonyulnak hozzá. Akadt olyan is, aki pragmatikusan áll az ügyhöz, míg mások elkerülik a politikai diskurzusokat.

Forrás www.blikk.hu