Sulyok Tamás aláírta az uniós milliárdok törvényét.

Sulyok Tamás aláírta az uniós milliárdok törvényét.

Sulyok Tamás köztársasági elnök beszédet tart az Országgyűlés alakuló ülésén az Országházban 2026. május 9-én. (MTI/Hegedüs Róbert)

Sulyok Tamás aláírta a uniós források hazahozatalát szabályozó törvényt, ezzel közelebb került az ország az uniós támogatásokhoz – számolt be róla a HVG.

A parlament kedden módosította az uniós források hozzáféréséhez szükséges jogszabályokat. A törvényjavaslatot 142 igen, 39 nem szavazat mellett, 3 tartózkodással fogadták el, és célja, hogy biztosítsa az Európai Unió Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervéhez kapcsolódó szupermérföldkövek határidőn belüli teljesítését. Az uniós forrásokhoz való hozzáféréshez elvárt szupermérföldköveket még 2022-ben állapították meg, de az Orbán-kormány nem volt hajlandó olyan jogszabályokat elfogadni, amelyek Brüsszel számára megfeleltek volna.

A kormányváltás után kidolgozott és benyújtott jogszabály-csomag több törvényt is módosít annak érdekében, hogy a kormány hozzáférjen a forrásokhoz. Ez kapcsolódik ahhoz a megállapodáshoz, amelyet Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke és Magyar Péter miniszterelnök májusban hirdettek meg, miszerint Magyarország 16 milliárd eurót kap a befagyasztott pénzekből, ha teljesíti az antikorrupciós és egyéb elvárásokat.

Forrás hang.hu