Szombaton véget ér a közmédia vezetőinek megbízása.

Szombaton véget ér a közmédia vezetőinek megbízása.

Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása, miután pénteken megjelent a médiatörvény módosítása a Magyar Közlönyben.

A médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvény módosítása a pénteki kihirdetést követően másnap lép hatályba. Ennek értelmében a médiatanács elnöke, Koltay András, a testület tagjai, valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezetője, Altorjai Anita, és az MTVA vezérigazgatója, Papp Dániel pozíciója megszűnik.

A törvénymódosítás szerint az Országgyűlés médiaügyekért felelős állandó bizottsága, Grósz Judit közmédiáért felelős miniszteri biztos útján, haladéktalanul intézkedik a szükséges eljárások lebonyolításáról. Emellett a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és az MTVA ideiglenes vezetését is biztosítják, amíg az új vezetők pozícióba nem lépnek.

A további várható fejleményekről cikkünkben olvashat bővebben.

Forrás hvg.hu