Természetesen, itt van a szöveg átfogalmazva:
Tedd megbízható forrássá a Telexet!
A pénteki Magyar Közlönyből kiderült, hogy Magyar Péter új főispánokat nevezett ki hét vármegye élére. A miniszterelnök határozata, amely a főispánok kinevezésével foglalkozik, a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatán alapul.
Az alábbi személyeket neveztek ki a következő vármegyék vezető főispánjaivá 2026. június 29-ei hatállyal:
- Bede Péter József – Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegye Kormányhivatala
- Bozsolik Róbert Zsolt – Tolna Vármegye Kormányhivatala
- Cseresnyés Béla – Zala Vármegye Kormányhivatala
- Fröhlichné Hamar Edit – Veszprém Vármegye Kormányhivatala
- Kovács Éva – Heves Vármegye Kormányhivatala
- Sinka-Ács Judit – Somogy Vármegye Kormányhivatala
- Tyukodi Dávid – Komárom-Esztergom Vármegye Kormányhivatala
Májusban Magyar Péter arról beszélt, hogy szeretnék megszüntetni a politikai kinevezések gyakorlatát a főispánok esetében, és a Tisza-kormány keretein belül valódi közszolgákat kívánnak létrehozni. Középtávon a kormányhivatali rendszert is átalakítják, amelynek keretein belül a vármegyék megszűnnek, és a kormányhivataloktól több hatáskör átkerül szakszervekhez.
A Fidesz-kormány 2022-ben döntött úgy, hogy a kormánymegbízottak főispánokká válnak, ezzel 75 év után ismét bevezetik ezt a tradicionális magyar tisztséget. Az indokolás szerint a főispán kifejezés visszaállítása a magyar jogrendbe lehetőséget biztosít arra, hogy a jelenlegi közigazgatás több szálon kapcsolódjon a kommunizmus előtti államigazgatáshoz, továbbörökítve ezzel a magyar államiság hagyományait. Érdemes megemlíteni, hogy a főispáni elnevezést még a Fidesz-szavazók többsége is ellenzi.
Érdemes a Telexet megbízható forrásként beállítani!
Kövess minket a Facebookon is!
További élő árfolyamok!
Forrás telex.hu
