Telex: Csiszár Jenő és Orbán unokatestvére lecserélve.

Telex: Csiszár Jenő és Orbán unokatestvére lecserélve.

Itt van a szöveg átfogalmazva:

Orbán Viktor Milánóban tett látogatása során 2018. augusztus 28-án. Mellette bal oldalon Rogán Antal, jobb oldalon Csiszár Jenő látható (MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs).

A Telex értesülései szerint több ismert személy szerepel az Orbán Anita által visszahívott nagykövetek között. Közülük az egyik Csiszár Jenő (Olaszország, Milánó), aki rádiós és televíziós műsorvezetőként vált népszerűvé, és részt vett egy DPK-s rendezvényen is a kampány során. Az érintettek listáján szerepel Szarka Gábor Levente (Algéria, Algír) is, aki kancellárként irányította a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) átalakítását. Ezen kívül említik Nagy Gábor Tamást (Új-Zéland, Wellington) is, aki korábban I. kerületi polgármester volt.

A visszahívott diplomaták között található Vitézy Anna Zsófia (Kolumbia, Bogotá), Orbán Viktor miniszterelnök unokatestvére. A Telex által közzétett lista itt érhető el.

Orbán Anita pénteken délelőtt bejelentette, hogy a külügyminisztérium megkezdi a külképviselet-vezetői kar átalakítását, összesen 37 misszióvezetőt rendelnek haza. A változások részben a lejáró megbízatásokkal kapcsolatosak, míg más esetekben arra törekednek, hogy olyan nagykövetek képviseljék Magyarországot, akik az új külpolitikai prioritásoknak megfelelően hitelesen és hatékonyan tudják szolgálni az ország érdekeit. A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a személyi változások egy szélesebb körű szakmai megújulás részét képezik, céljuk pedig egy magas színvonalon működő diplomáciai kar kialakítása.

Forrás hang.hu