A Közép-európai Egyetem (CEU) visszatér Magyarországra, és két kampuszra tervezett működést. Rév István történész, a Soros György által alapított intézmény tanszékének professzora a Klubrádiónak nyilatkozott, kiemelve, hogy a CEU Budapest mellett Bécsben is kínál majd diplomát adó programokat.
Rév azt is elmondta, hogy 2024-ben kérelmet nyújtottak be azzal a céllal, hogy budapesti egységüket kutatóhelyként ismerjék el. Ez különösen fontos lépés volt, mivel lehetőséget teremtett arra, hogy Európán kívüli kutatókat hosszabb időre Magyarországra hozzanak. A kérelem elbírálására 2026. április 28-án került sor, és a döntés kedvező volt.
Ezek a változások új perspektívákat nyitnak a CEU számára, és lehetőséget teremtenek a nemzetközi kutatói közösség számára, hogy kapcsolatba lépjenek Magyarországgal, erősítve ezzel az egyetem globális vonzerejét és kutatási lehetőségeit.
Forrás mandiner.hu
