Többen rosszul lettek a debreceni akkugyárban, vegyszer szivárgott.

Többen rosszul lettek a debreceni akkugyárban, vegyszer szivárgott.

A debreceni CATL gyárban valószínűleg vegyi anyag szivárgott ki, ami miatt néhány dolgozó rosszul lett – számolt be róla a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület – MIAKÖ. Az akkugyár délután reagált az eseményre, és megerősítette, hogy június 25-én reggel 10:30-kor, a négyes gyártósorhoz közel, körülbelül 1 liter dietil-karbonát szivárgott ki egy tárolóból. Az incidens kezelésére a cég munkatársai öt percen belül léptek, és nem történt személyi sérülés.

A cég sajtóközleménye szerint, miután észlelték a szivárgást, a helyszínen dolgozó munkatársak haladéktalanul értesítették a CATL Debrecen vészhelyzeti egységét és a helyszíni tűzoltóságot, majd kiürítették az érintett területet. A belső protokoll alapján a szakemberek tűzoltóhomokkal és felszívó anyagokkal felszívják a kiömlött folyadékot, amelyet a veszélyes hulladéktárolóba szállítottak, emellett átszellőztették a helységet is. A vállalat a baleset okainak kivizsgálására belső ellenőrzést indított, és a megállapításokat be fogják építeni a működési gyakorlatba, hogy elkerüljék a hasonló eseteket a jövőben. Azt is ígérték, hogy teljes mértékben együttműködnek a hatóságokkal a kivizsgálás során.

A MIAKÖ elsőként számolt be az eseményről: belső forrásokra hivatkozva említették, hogy az incidens körülbelül 10:30-kor történt, és a dietil-karbonát kiborulása okozta. Közölték, hogy a helyszínen tartózkodó munkások közül többen rosszul lettek a gőzöktől, ezért mindenki elhagyta az érintett területet. Az egyesület részletezte, hogy a dietil-karbonát egy széles körben használt szerves oldószer az akkumulátorgyártásban, amely kulcsfontosságú összetevője a lítium-ion akkumulátorok elektrolit oldatának. A belélegzése súlyos légúti irritációt, szemirritációt és erős szédülést okozhat. A dietil-karbonát veszélyes anyagnak minősül, amelynek legfőbb kockázatai a tűz- és robbanásveszély, valamint a káros hatások – jelezték, hozzátéve, hogy az esetet hivatalosan bejelentették a megfelelő hatóságoknak.

Forrás hang.hu