Hét vármegye élén cserélődik a főispán június 29-étől. A miniszterelnök pénteken tette közzé a kinevezéseket a Magyar Közlönyben.
A miniszterelnök hét főispánt nevezett ki – áll a Magyar Közlönyben pénteken közzétett határozatban.
A dokumentum szerint a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára
- Bede Péter Józsefet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal,
- Bozsolik Róbert Zsoltot a Tolna Vármegyei Kormányhivatal,
- Cseresnyés Bélát a Zala Vármegyei Kormányhivatal,
- Fröhlichné Hamar Editet a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal,
- Kovács Évát a Heves Vármegyei Kormányhivatal,
- Sinka-Ács Juditot a Somogy Vármegyei Kormányhivatal és
- Tyukodi Dávidot a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal
élére nevezi ki június 29-ei hatállyal Magyar Péter.
A leváltott főispánok többsége régi szereplője a területi közigazgatásnak. Kancz Csaba (Komárom-Esztergom), Neszményi Zsolt (Somogy) és Takács Szabolcs (Veszprém) már 2014 óta vezeti a megyét, előbb kormánymegbízottként, majd 2022-től főispánként. Sifter Rózsa Zalában 2016 óta, Román István Szabolcs-Szatmár-Bereg élén 2017 óta van posztján. Ignácz Balázs Hevesben a legújabb jövevény: 2022-ben kapta meg a tisztséget, miután elődje, Pajtók Gábor parlamenti mandátumot szerzett. Tolna vármegyében különleges a helyzet: a február 8-án elhunyt dr. Horváth Kálmán helyére csak március 1-jén kerülő Lehőcz Reginát is leváltja Magyar Péter.
(Borítókép: Magyar Péter 2026. június 22-én. Fotó: Szollár Zsófi / Index)
Olvasd tovább itt: index.hu

