Hét vármegyében főispánt cserél Magyar Péter.

Hét vármegyében főispánt cserél Magyar Péter.


Molnár Szabina

Hét vármegye élén cserélődik a főispán június 29-étől. A miniszterelnök pénteken tette közzé a kinevezéseket a Magyar Közlönyben.

A miniszterelnök hét főispánt nevezett ki – áll a Magyar Közlönyben pénteken közzétett határozatban. 

A dokumentum szerint a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára

  • Bede Péter Józsefet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal,
  • Bozsolik Róbert Zsoltot a Tolna Vármegyei Kormányhivatal,
  • Cseresnyés Bélát a Zala Vármegyei Kormányhivatal,
  • Fröhlichné Hamar Editet a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal,
  • Kovács Évát a Heves Vármegyei Kormányhivatal,
  • Sinka-Ács Juditot a Somogy Vármegyei Kormányhivatal és
  • Tyukodi Dávidot a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal

élére nevezi ki június 29-ei hatállyal Magyar Péter.

A leváltott főispánok többsége régi szereplője a területi közigazgatásnak. Kancz Csaba (Komárom-Esztergom), Neszményi Zsolt (Somogy) és Takács Szabolcs (Veszprém) már 2014 óta vezeti a megyét, előbb kormánymegbízottként, majd 2022-től főispánként. Sifter Rózsa Zalában 2016 óta, Román István Szabolcs-Szatmár-Bereg élén 2017 óta van posztján. Ignácz Balázs Hevesben a legújabb jövevény: 2022-ben kapta meg a tisztséget, miután elődje, Pajtók Gábor parlamenti mandátumot szerzett. Tolna vármegyében különleges a helyzet: a február 8-án elhunyt dr. Horváth Kálmán helyére csak március 1-jén kerülő Lehőcz Reginát is leváltja Magyar Péter.

(Borítókép: Magyar Péter 2026. június 22-én. Fotó: Szollár Zsófi / Index)