Szombaton délután 3 órakor startol a Budapest Pride, amit a rendkívül magas hőmérséklet ellenére sem mondtak le, ellentétben a párizsi és lyoni felvonulásokkal. A rendezvény előzményeit az Erzsébet hídon már napok óta tartó zászlóháború jelezte, miközben Magyar Péter, aki a háromnapos kormányülésen tartózkodik, nem üzent a résztvevőknek. Hegedűs Zsolt, az egészségügyi miniszter arra figyelmeztetett, hogy aki a szélsőséges meleg miatt otthon marad, felelősen dönt. Jelen lesz viszont Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa is, aki a felvonulás előtt találkozott Karácsony Gergely főpolgármesterrel. A Budapesti Rendőr-főkapitányság teljes készültséggel várja a szombati eseményt, Baricska Norbert Tamás rendőrfőkapitány hangsúlyozta, mindent megtesznek a rendezvény zavartalanságáért. Az Origo tudósítója a helyszínen van, a folytatásért kövesse cikkünket!
A BRFK tájékoztatása szerint négy fiatal pénteken éjfél előtt az Erzsébet hídról leszedte és a Dunába dobta a szivárványos zászlókat, őket elfogták, és eljárást indítottak ellenük.
Bár a felvonulás csak 3-kor kezdődik, a gyülekezés már 2-től zajlik. Tudósítónk szerint sok résztvevő, főként fiatalok gyűltek össze, de a tömeg kisebb, mint tavaly. A hőség miatti veszélyhelyzetre tekintettel hat mentőautó és jelentős létszámú egészségügyi személyzet van a helyszínen, valamint sok rendőr is.
Karácsony Gergely buszokat is szivárványos színekbe öltöztetett – számolt be Bohár Dániel.
Tudósítónk észlelte, hogy a helyszínen van Kunhalmi Ágnes volt szocialista politikus, és momentumos pártzászlók is megjelentek. Varju László, a DK elnöke szintén az Andrássy úton tartózkodik, akárcsak Fekete-Győr András, a Momentum vezetője.
Vannak, akik magukat kutyaként azonosítják, míg két férfi párját láncon vezeti.
Forrás www.origo.hu
