Hrubi Zita, a Pride esemény sajtószóvivője és szervezője a Partizánnak nyilatkozott arról, hogy tervezik-e a rendezvény elhalasztását vagy a kezdési időpont módosítását a harmadfokú hőségriadó miatt. Elmondta, hogy ez nem merült fel komolyan, mivel tavaly, több mint 40 fokban is sikeresen lebonyolították a rendezvényt, amelynek útvonala a rakparton haladt.
Bár az időjárás nem ideális, és komolyan veszik a hőségriadót, az esemény lebonyolítása során hat mentőautót is biztosítanak a tömeg kísérésére, a vonulás végén pedig a Vérmezőn állnak majd rendelkezésre.
Ingyenes vízosztást is szerveznek, és a Fővárosi Vízművek nyitott kutakat az igénybevételre, valamint a Rudas Gyógyfürdőbe is be lehet menni hűsölni vagy mosdót használni. A Magyar Honvédség 14 ezer fél literes zacskós vizet ajánlott fel a rendezvény előtt.
Hrubi Zita kiemelte, hogy több hatósággal egyeztettek a rendezvényről. Hangsúlyozta, hogy a menetút jelentős része árnyékban található, és az Erzsébet hídon a víz felett szellő fúj, így nem lesz annyira elviselhetetlen a hőség. Emellett arra is figyelmeztettek, hogy mindenki vegye figyelembe saját egészségi állapotát.
A szervező szerint a rendezvény átszervezése rendkívül nehézkes lenne, mivel ezen a napon 600 ember dolgozik a lebonyolításon, ezért elhalasztani elképzelhetetlen.
Forrás 24.hu
