Még napokig várni kell az enyhülésre.

Még napokig várni kell az enyhülésre.

Budapesten eddig a legmagasabb, 38,4 fokos hőmérsékletet regisztrálták, de most új rekord dőlt meg, mivel Budakalászon délután 40,0 fokot mértek. A HungaroMet Zrt. jelentése szerint a következő napokban tovább emelkedik a hőség, és vasárnap a legkevésbé forró időjárás Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében várható, ahol körülbelül 36 fokra számíthatunk.

Ezzel szemben a Dél-Alföldön 39 fokos hőmérsékletet, míg Komárom-Esztergomban 40 fokot jeleznek előre. A hőség fokozódása miatt mindannyiunknak fontos figyelmet fordítani a megfelelő hőmérsékletre és egészségmegőrzésre.

A következő napokban érdemes kerülni a közvetlen napfényt, és elegendő folyadékot fogyasztani, hogy elkerüljük a hőstressz következményeit. A szakértők tanácsai segíthetnek abban, hogy a meleg időszakot biztonságosan átvészelhessük.

Forrás mandiner.hu