Megszüntették Karácsony Gergely ellen a büntetőeljárást.

Megszüntették Karácsony Gergely ellen a büntetőeljárást.

A 31. Budapest Pride napján Karácsony Gergely értesítést kapott arról, hogy megszüntették ellene a büntetőeljárást, amely a tavalyi rendezvény szervezésével kapcsolatos. Az ügy a Pesti Központi Kerületi Bíróság előtt zajlott, ahol a vád a gyülekezési és az egyesülési jog megsértésére vonatkozott. A bíró a döntését június 17-én, tárgyaláson kívül, hozta meg.

Tavaly Budapest történetének legnagyobb Pride-menete valósult meg, annak ellenére, hogy a rendőrség az Orbán-kormány által bevezetett gyülekezési törvényre hivatkozva megtiltotta azt. A fővárosi önkormányzat végül rendezte meg az eseményt, mivel ehhez nem volt szükség rendőrségi engedélyre.

A vádhatóság ezt vitatta, és vádat emelt a főpolgármester ellen. Az ügyet idén márciusban felfüggesztette a bíróság, mivel az eljáró bíró az Alkotmánybírósághoz fordult, jelezve, hogy a Pride-ra vonatkozó jogszabályok esetleg sértik az Alaptörvényt, különösen a békés gyülekezési jogot.

Forrás hvg.hu