Szerdán nevezik ki a közmédia ideiglenes vezetőit.

Szerdán nevezik ki a közmédia ideiglenes vezetőit.

A Művelődési Bizottság várhatóan szerdán ülésezik, hogy kinevezze az ideiglenes vezetőséget. Ekkor az intézmények jelenlegi helyettes vezérigazgatói fogják ellátni a vezetési feladatokat – tájékoztatta Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a Facebookon.

Szombaton lejárt a közmédia vezetőinek megbízatása, miután a médiatörvény módosítása megjelent a Magyar Közlönyben. Ennek következtében Koltay András, a médiatanács elnöke, valamint a testület tagjai, továbbá Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezetője és Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója megbízatása is megszűnt.

Az új ideiglenes vezetés várhatóan őszig fogja irányítani a közmédia ügyeit, ekkorra tervezik a végleges vezetőség megválasztását, és a kormány ígérete szerint addig társadalmi vitát is folytatnak.

Forrás hang.hu