Az alábbi üzenetet írta Őrsi Gergely, II. kerületi polgármester a Facebookon: „Vasárnap reggel 9-től 18 óráig a polgármesteri irodánk hűsítő helyszínként várja az érdeklődőket.” Őrsi és más politikai vezetők, köztük MSZP-s, fideszes és momentumos tagok, június elején letartóztatásra kerültek egy korrupciós botrány miatt, amely parkfenntartási és közétkeztetési szerződésekkel kapcsolatos.
A polgármester arról is beszélt, hogy a forróságban lehetőség lesz a Mechwart liget gyönyörű kertjeit megnézni, ezek a polgármesteri irodából is láthatóak. A hivatal földszintjén, a klimatizált házasságkötő helyiségben a vendégek Buda Szódát is fogyaszthatnak. Őrsi, aki a börtönből is részt vesz kerülete irányításában, népszerű politikusnak számít, hiszen legutóbb 70%-os támogatottsággal választották újra. A letartóztatása után szimpátiatüntetést tartottak mellette.
A Központi Nyomozó Főügyészség közleménye szerint Láng Zsolt korábbi fideszes polgármestert és utódját, Őrsit azzal gyanúsítják, hogy rendszeresen fogadtak el vesztegetési pénzt egy parkfenntartással foglalkozó cég vezetőjétől a szerződések kedvezményes megkötése érdekében. A vállalkozó közvetítésével közétkeztetési szerződésekhez is pénzt kaptak a politikusok. Az ügy összesen 32 gyanúsítottat érint, köztük Gór Csabát, Molnár Zsoltot, Puskás Pétert, Czeglédy Gergőt és Szkaliczki Tündét is.
A korrupciós ügyről részletesen írtunk, és a „Most24” című műsorunkban is foglalkoztunk vele.
Forrás 24.hu
