Karácsony Gergely beszédét azzal kezdte: „Jó estét Pride, jó estét szerelem.” Megemlítette a tavalyi Pride-ot, ahol véleménye szerint elértek egy figyelemfelkeltő sikert a hatalommal szemben.
A főpolgármester kifogásolta az elmúlt napokban zajló zászlóháborút, és hangsúlyozta, hogy a gyűlöletnek és a megosztottságnak nemet kell mondani. Olyan közösséget kell építeni, ahol minden egyén számít, mert „a hazaszeretet és az elfogadás nem zárják ki, hanem megerősítik egymást.”
Karácsony kiemelte, hogy Budapest az utóbbi években megőrizte értékeit és elveit: a szabadságot, a szolidaritást és az emberséget. Mostantól azonban nem csupán megvédeni, hanem érvényesíteni is kell ezeket az elveket, mivel a tavalyi Pride-ot betiltani akaró jogszabályok továbbra is hatályban vannak.
A főpolgármester hangsúlyozta, hogy az emberi méltóság és az önrendelkezés joga a legfontosabb, és ezt érvényre kell juttatni. Szerinte itt az idő, hogy folytassák azt az utat, amelyet Magyarország tizenhat éve elkezdett, a jogegyenlőség felé, ahová európai társaim már megérkeztek. Kifejezte szándékát, hogy ő legyen az, aki elsőként összead egy azonos nemű párt Budapesten, és ezt szeretné minél előbb megtenni.
Forrás hvg.hu
