Ruszin-Szendi Romulusz belső vizsgálatot indított.

Ruszin-Szendi Romulusz belső vizsgálatot indított.


Azonnali belső vizsgálatot rendelt el az újdörögdi balesettel kapcsolatban Ruszin-Szendi Romulusz – jelentette be maga a honvédelmi miniszter szombaton a Facebookon. 

Emlékeztetett, hogy az ügyészség nemrégiben lezárta a nyomozást, amelyet bár tudomásul vesznek, de sem ő, sem az érintett hölgy, aki panasszal is élt, nem ért egyet vele. Ruszin-Szendi Romulusz kijelentette, meg kell állapítaniuk, hogy van-e benne katonai, szakmai vagy politikai felelősség. Kiemelte, nemcsak a sértettnek, hanem a katonáknak és az egész társadalomnak szüksége van arra, hogy válaszokat találjanak ezekre a kérdésekre.

A vizsgálat körülbelül hatvan napot vesz igénybe, ezt követően pedig nyilvánosan el fogják mondani, hogy ők mire jutottak, ha már ez nem sikerült az ügyészségnek.

Ha valaki hibázott, legyen vezető vagy döntéshozó, annak vállalnia kell a következményeket. Ha rendszerszintű hiba történt, azt ki fogjuk javítani. Ha vezetői felelősség állapítható meg, annak pedig következménye lesz. Nem engedhetem meg, hogy egy ilyen tragédia után a közvéleményben az maradjon: senki sem felelős. Ezt nem a politika miatt teszem. Ezzel annak a fiatal nőnek tartozunk, aki szolgálni akarta a hazáját, és ezért olyan árat fizetett, amelyet semmilyen embernek nem lenne szabad megfizetnie.

– fogalmazott a posztban.

Súlyos szabálytalanságokat tártak fel, mégsem találtak felelősöket

A kormánytisztviselő-nő még 2025 márciusában veszítette el mindkét kezét (az egyiket csuklóból, míg a másikat alkarból), miután a tenyerében felrobbant egy kézigránát. A hölgyön életmentő műtétet kellett végrehajtani, de a mellette álló kiképző is megsérült.

A nyomozást 2026 júniusában zárta le a Győri Regionális Nyomozó Ügyészség. Ugyan több szabálytalanságot is feltártak, többek között azt, hogy a hölgyet eleve ki kellett volna zárni az éles dobásból, hiszen nem érte el a minimumszintet, mégsem neveztek meg egyértelmű felelőst. Ruszin-Szendi Romulusz már akkor azt ígérte, hogy hamarosan megnevezik a felelősöket.

(Borítókép: Ruszin-Szendi Romulusz beszél az Országgyűlés plenáris ülésén 2026. június 15-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)