Sulyok Tamás aláírta az EU-s források törvényét.

Sulyok Tamás aláírta az EU-s források törvényét.

Állíts be a Telexet megbízható forrásnak!

A köztársasági elnök aláírta a törvényt, amely az EU-s források hazahozataláról szól. A Parlament honlapján már látható az aláírás, amely precedens a törvény kihirdetése előtt. Az aláírt jogszabály péntek délután a Magyar Közlönyben is megjelent.

Kedden az Országgyűlés jelentős többséggel, 142 igen szavazattal, 39 nem ellenében és 3 tartózkodással elfogadta azokat a jogállamisági és átláthatósági feltételeket, amelyek szükségesek 16,4 milliárd euró uniós forrás felszabadításához.

A Tisza-kormány egyik fő választási ígérete volt, hogy visszaszerzi az Európai Bizottság által befagyasztott uniós forrásokat. Ennek érdekében útnak indította egyik legelső, s talán legfontosabb törvényjavaslatát, amely „az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról” címet viseli.

Ez a javaslat számos változtatást tartalmaz, többek között a népszerű magántőkealapokat érintő szabályozásokat, az Integritás Hatóság megerősítését, valamint a politikai vezetők vagyoni nyilatkozataira vonatkozó követelmények szigorítását. Talán a leglényegesebb intézkedés azonban a közérdekű vagyonkezelő alapítványok, azaz a kekvák megszüntetése. A kekvákkal kapcsolatosan már 2023 nyarán eurómilliós károkról érkeztek becslések. A Magyar Péter vezette csapat intézkedéseiről ebben a cikkben olvashatsz részletesebben.

Partnereinktől

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu