Kormánycsapás a közmédiára, szombaton távozik a vezetés.

Kormánycsapás a közmédiára, szombaton távozik a vezetés.


Szombaton megszűnik a közmédia vezetőinek megbízatása, mivel megjelent a médiatörvény módosítása a Magyar Közlönyben pénteken.

A médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvény módosításának pénteki kihirdetését követő napon hatályba lépő rendelkezése szerint megszűnik:

  • a médiatanács elnöke, Koltay András és a testület tagjai;
  • valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezetője, Altorjai Anita;
  • továbbá a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója, Papp Dániel vezető tisztségviselői megbízatása.

A törvénymódosítás szerint az Országgyűlés médiaügyekkel foglalkozó állandó bizottsága az általa hozott határozatban kijelölt személy, Grósz Judit közmédiáért felelős miniszteri biztos útján haladéktalanul gondoskodik a szükséges eljárás lebonyolításáról, továbbá a közmédia folyamatos, zavartalan működése és átalakítása érdekében a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és az MTVA átmeneti vezetéséről mindaddig, amíg az e törvényben meghatározott új vezető tisztségviselők megbízatása létre nem jön – számolt be róla az MTI.

Hét vármegye élére új főispán kerül

Mint arról beszámoltunk, hét vármegye élén cserélődik a főispán június 29-étől. A miniszterelnök pénteken tette közzé a kinevezéseket a Magyar Közlönyben.

A dokumentum szerint a vidék- és településfejlesztési miniszter javaslatára

  • Bede Péter Józsefet a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal,
  • Bozsolik Róbert Zsoltot a Tolna Vármegyei Kormányhivatal,
  • Cseresnyés Bélát a Zala Vármegyei Kormányhivatal,
  • Fröhlichné Hamar Editet a Veszprém Vármegyei Kormányhivatal,
  • Kovács Évát a Heves Vármegyei Kormányhivatal,
  • Sinka-Ács Juditot a Somogy Vármegyei Kormányhivatal és
  • Tyukodi Dávidot a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal

élére nevezi ki június 29-ei hatállyal Magyar Péter.

(Borítókép: Az MTVA székháza 2025. március 21-én. Fotó: Szollár Zsófi / Index)