Szivárványos zászlók landoltak a Dunában Budapesten.

Szivárványos zászlók landoltak a Dunában Budapesten.

A zászlóháború folytatódik Budapesten. A Budapesti Rendőr-főkapitányság közleménye szerint péntek éjfél előtt négy fiatal szivárványos zászlókat szedett le az Erzsébet hídról, majd a Duna vizébe dobta azokat. A rendőrök gyorsan elfogták őket, és a belső kerületi rendőrkapitányság rongálás gyanújával eljárást indított.

Ez nem az első ilyen eset: múlt vasárnap egy férfi is több szivárványos zászlót dobott a Dunába a hídról, akit szerdán kaptak el. Az esemény után Novák Előd, a MI Hazánk frakcióvezető-helyettese bejelentette, hogy átvállalja a bírságot, majd pártja aktivistái szerdán magyar zászlókkal borították el a hidat.

Karácsony Gergely főpolgármester ekkor úgy döntött, hogy a hídon mind magyar, mind szivárványos zászlók legyenek. Ennek következményeként szerdán egy magyar zászlót is ismeretlenek dobtak a folyóba, és a rendőrség ez ügyben is vizsgálatot indított.

Forrás hvg.hu