Ekkor nevezhetik ki a közmédia ideiglenes vezetőit.

Ekkor nevezhetik ki a közmédia ideiglenes vezetőit.

Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombati posztjában bejelentette, hogy szerdán ülésezik az országgyűlés művelődési bizottsága, hogy kijelöljék a közszolgáltatás ideiglenes vezetőségét, miután szombaton minden vezetői pozíció megszűnt.

Pénteken megjelent a médiatörvény módosítása a Magyar Közlönyben, amely alapján szombaton a közmédia valamennyi vezetőjének megbízatása véget ért.

A médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló, valamint a kapcsolódó törvények módosítását kedden 145 igen és 39 nem szavazattal, tartózkodás nélkül fogadta el az országgyűlés.

A miniszter szombati közleménye szerint céljuk, hogy a közszolgáltatás újra az embereké legyen, és fennmaradjon közfeladat ellátásában. Közölte, hogy az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató Zrt. vezérigazgatói lemondtak posztjukról.

„Az Országgyűlés Művelődési Bizottsága várhatóan szerdán tartja ülését, hogy kinevezze az ideiglenes vezetőket — addig az intézmények jelenlegi helyettes vezérigazgatói látják el az irányítást” – mondta Tarr Zoltán, hozzátéve, hogy az ideiglenes vezetők megbízatása mindaddig érvényes, amíg nyilvános pályázat keretében nem választanak állandó vezérigazgatókat.

Tarr kifejtette, hogy az átmeneti időszak alatt társadalmi és szakmai konzultációt terveznek a közszolgáltató média jövőjével kapcsolatban. A Médiatanács leköszönő tagjaival kapcsolatban megjegyezte, hogy az új tagokat az országgyűlés jelöli ki, míg az elnököt nyilvános pályázaton keresztül választják meg.

Forrás www.blikk.hu