„Kérjük, hogy mindenki saját egészségi állapotát és tűréshatárát figyelembe véve vegyen részt az eseményen” – nyilatkozta a 444-nek Hrubi Zita, a Budapest Pride szóvivője. A megkeresés a Lyonban a hőség miatt lemondott rendezvény után történt.
A szóvivő emlékeztetett, hogy tavaly is hasonlóan magas, 37 fokos hőmérséklet volt Budapest felvonulásakor, ami most is várható. A nagy meleg miatt külön intézkedéseket hoznak: több mentőautó kíséri a felvonulást, és a tervezett helyszíneken – az Operától és a Vérmezőn – ingyenes vízosztó pontokat állítanak fel. Kétszer annyi vizet rendeltek, mint eredetileg tervezték, és a vízművek is nyitnak szükségkutakat. Ezenkívül készítenek egy térképet az ivókutakról, és javasolják, hogy mindenki előre tájékozódjon. A Vérmezőn italpontok is lesznek, és az út során lehetőség nyílik hűsölni a Rudas fürdőben is.
Nyitókép: Veres Viktor
Forrás hvg.hu
