Egy Veszprém vármegyéhez tartozó strandon megtörtént balesetről érkezett jelentés, melynek során egy fiatal férfi sekély vízbe fejest ugrott, és elmerült. Az Országos Mentőszolgálat tájékoztatása szerint a baleset előtt többen is azonnal a segítségére siettek, kiemelték a vízből, és mentőt hívtak.
A mentőcsapat kiérkezése előtt a férfi nem lélegzett, ezért a parton az irányítók utasításait követve újraélesztést kezdtek. E folyamat rövid időn belül sikerrel zárult: a férfi légzése helyreállt, és néhány perc múlva magához is tért.
A helyszínre először egy mentőgépkocsi, majd egy esetkocsi és mentőhelikopter érkezett. Az orvosi személyzet ellátást nyújtott a férfinak, aki erős fájdalmakkal küzdött, és lábait nem tudta mozgatni. Miután az állapotát stabilizálták, légi úton szállították kórházba.
Forrás mandiner.hu
