Szerdán kiderül, ki vezeti ideiglenesen a közmédiát.

Szerdán kiderül, ki vezeti ideiglenesen a közmédiát.


Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton közösségi oldalán írt bejegyzésében emlékezett meg arról, hogy a mai naptól hatályba lépő médiatörvény értelmében az MTVA és a Duna Média Zrt. vezérigazgatóinak megbízatása azonnal megszűnik. Amíg meg nem választják az új vezetést, addig az intézmények vezérigazgató-helyettesei irányítják őket.

A tárcavezető közölte, hogy az Országgyűlés Művelődési Bizottsága várhatóan szerdán ül össze, hogy kinevezze az ideiglenes vezetést, akiknek megbízatása addig tart, amíg nyilvános pályázat útján nem választanak állandó vezérigazgatókat.

Az ideiglenes időszak alatt társadalmi és szakmai párbeszédet folytatunk arról, hogy milyen közmédiát akarnak a magyar emberek: hiszen a közmédia az övék, nem a kormányoké és nem a politikusoké. A Médiatanács tagjainak megbízatása szintén ma szűnik meg: az új tagokat az Országgyűlés jelöli majd, az elnököt pedig nyilvános pályázati eljárás keretében választják ki

− fogalmazott Tarr Zoltán.

Gyorsan döntött az Országgyűlés a közmédia átalakításáról

Korábban beszámoltunk róla, hogy az új jogszabály értelmében távozik tisztségéből a médiatanács elnöke, Koltay András és a testület tagjai, valamint a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. vezetője, Altorjai Anita, továbbá a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója, Papp Dániel.

A törvénymódosítás szerint az Országgyűlés médiaügyekkel foglalkozó állandó bizottsága az általa hozott határozatban kijelölt személy, Grósz Judit közmédiáért felelős miniszteri biztos útján haladéktalanul gondoskodik a szükséges eljárás lebonyolításáról, továbbá a közmédia folyamatos, zavartalan működése és átalakítása érdekében a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. és az MTVA átmeneti vezetéséről, mindaddig, amíg az e törvényben meghatározott új vezető tisztségviselők megbízatása létre nem jön.

(Borítókép: Szollár Zsófi / Index)