A Klikk TV-ben járt Takács Péter, a korábbi egészségügyi államtitkár, ahol egy interjú keretében több kérdést érintett. Az interjú során sokszor kényszerült magyarázkodásra, de volt egy különösen figyelemre méltó pillanat, amikor Trencséni Dávid szerkesztővel folytatott beszélgetése során rendkívül őszinte nyilatkozatot tett.
Takács nyíltan kijelentette, hogy a dolgozók kötelező üzemorvosi vizsgálatának eltörlését értelmetlen lépésnek tartotta, és bár ellenezte azt, a döntés végül mégis megerősítést nyert. Elmondása szerint az ipari lobbi nyomására került be ez az ötlet a kormányzatba, különösen a kis- és középvállalkozásokon keresztül.
A riporter megkérdezte, hogy egészségügyi államtitkárként miért nem tudott tenni valamit a dolog ellen, amire Takács azt válaszolta, hogy bár sok területen volt ereje, ebben az esetben mégis kudarcot vallott az ipari érdekek hatásai miatt. Ezzel Takács megerősítette, hogy a tőkeérdekek közvetlenül befolyásolták az Orbán-kormány által hozott egyik vitatható döntést.
Forrás mandiner.hu
