Magyar Péter miniszterelnök új helyettes államtitkárt nevezett ki a Gazdasági és Energetikai Minisztériumba. Bart István, aki a villamosításért és a dekarbonizációért felel, közösségi oldalán osztotta meg hivatali feladatait. Fő célja, hogy megelőzze a hőhullámok fokozódását, miközben segíti Magyarország energiafüggetlenségét, és hozzájárul a megfizethető energiaárak fenntartásához. Bart István hangsúlyozta, hogy a feladatok nem lesznek egyszerűek, de mindent megtesz a siker érdekében.
Bart István két évtizede foglalkozik az éghajlatváltozás társadalmi és gazdasági hatásaival, valamint az azok mérséklésére tett szakpolitikai lépésekkel. Jogi és várostervezői végzettséggel rendelkezik, emellett sokféle tapasztalattal bír, hiszen volt eurokrata és magyar köztisztviselő is. Pályafutása alatt dolgozott a gazdasági minisztériumban is, az SZDSZ idején, és azóta több környezetvédelmi szervezetnél és intézetnél megszerezte tapasztalatait.
Korábbi munkáiban az Environmental Defense Fund, a Klímastratégia 2050 Intézet és az Energiaklub elnökségében vett részt, valamint az Egyensúly Intézet szakértőjeként is tevékenykedett. Kinevezését követően elismerését fejezte ki Magyar Péter miniszterelnök, Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter, valamint Tótth András energetikai államtitkár irányába.
Forrás mandiner.hu
