„Bekövetkezett, amitől tartottunk, amiért kértük a II. fokú vízkorlátozás elrendelését” – kezdte Facebook-bejegyzését a Zalavíz Zrt.
A tartalékok elfogytak, a rendszer nem képes pótolni a megnövekedett vízfelhasználást
– közölte a vállalat, hozzátéve, hogy a zalaszentgróti és a kehidakustányi medencéjük is kiürült.
Figyelmeztettek, hogy innentől „már nemcsak nyomáscsökkenés, hanem szakaszosan előforduló vízhiányok is várhatók a teljes rendszeren”.
A vízkorlátozást a Zalaszentgrót víziközműrendszerre javasolták, amelyhez Almásháza, Bazsi, Bókaháza, Döbröce, Esztergályhorváti, Kallósd, Kehidakustány, Kisgörbő, Kisvásárhely, Ligetfalva, Mihályfa, Nagygörbő, Nemesbük, Óhíd, Sénye, Sümegcsehi, Szalapa, Szentgyörgyvár, Tekenye, Tilaj, Türje, Vindornyalak, Vindornyszőlős, Zalaapáti, Zalacsány, Zalaköveskút, Zalaszántó, Zalaszentgrót és Zalaszentlászló tartozik.
A Zalavíz hangsúlyozta, abban az esetben ha elrendelik a vízkorlátozást, több gazdálkodó szervezetnek 20 százalékkal csökkentenie kell a napi fogyasztást. A lakosságnak pedig a tömlős locsolás és a mosás is tilos lesz a települések egész területén.
A napokban felhívást tett közzé a DAKÖV Kft. is, eszerint a nyári hőség miatt jelentősen megnőtt a vízfogyasztás Ráckevén, Szigetbecsén és Dömsödön. A szolgáltató arra figyelmeztetett, hogy a víziközmű-rendszerek terhelése elérte teljesítőképességük határát, ezért a következő időszakban nyomáscsökkenés vagy akár átmeneti vízhiány is előfordulhat.
Olvasd tovább itt: index.hu
