„Nincs rendben” – az Amnesty International kifogásolja Sulyok Tamás eltávolítását.

„Nincs rendben” – az Amnesty International kifogásolja Sulyok Tamás eltávolítását.

A jogvédő szervezetek véleménye szerint a kormány által javasolt megoldás „nem helyénvaló”. Kiemelték, hogy a köztársasági elnöknek is joga van a tisztességes eljáráshoz, így az ő leváltása csak megfelelő törvényi biztosítékok mellett történhet meg.

Az Amnesty International rávilágított, hogy a jelenlegi jogszabályok alapján a köztársasági elnök leváltására irányuló eljárás a megfosztási folyamat, amelyet a szervezet véleménye szerint Sulyok Tamás államfői tevékenysége indokolt.

Ez a helyzet fontos jogi és politikai kérdéseket vet fel, hiszen a tisztességes eljárás elve minden állami tisztségviselőt megillet, beleértve a köztársasági elnököt is. Az eljárás során elengedhetetlen, hogy a jogszabályok betartása mellett, megfelelő garanciák álljanak rendelkezésre az igazságosság érdekében.

Forrás mandiner.hu