Klímát rendelt, hősugárzót kapott egy békéscsabai férfi.

Klímát rendelt, hősugárzót kapott egy békéscsabai férfi.


Klíma helyett hősugárzót küldtek egy békéscsabai férfinak, aki egy felugró hirdetésen keresztül rendelt 32 400 forintért mobilklímát. A Békéscsabai Rendőrkapitányság csalás gyanúja miatt nyomozást indított.

Mobilklíma helyett hősugárzót kapott egy békéscsabai férfi – közölte a Békés vármegyei rendőrség, Facebook-oldalán. A csalás áldozata június 13-án otthon internetezett, amikor egy felugró hirdetésben látta, hogy mindössze 32 400 forintért klímát kínálnak. Gondolta, él a lehetőséggel, a futár három nappal később meg is érkezett a csomaggal.

Ő átvette, kifizette, és amikor kibontotta, akkor szembesült vele, hogy a készülék, ami a dobozban van, valójában egy egyszerű hősugárzó, ezért feljelentést tett.

A Békéscsabai Rendőrkapitányság csalás gyanúja miatt nyomozást rendelt el és kérik az interneten vásárlókat, hogy legyenek körültekintőek! 

A rendőrség arra kéri az embereket, hogy ha valamit vásárolni szeretnének, tájékozódjanak. Több helyen nézzék meg, hogy az adott dolog mennyibe kerül, milyen minőségű, tulajdonságú készülékeket mennyiért lehet kapni. Ha valamit feltűnően alacsony áron kínálnak, az legyen gyanús. Az nem biztos, hogy a legjobb vétel lesz. Az olcsó lehet ilyen esetekben a legdrágább, hiszen a pénzüket elveszíthetik, és a használhatatlan, gyenge minőségű dolog helyett másikat kell venniük – írták.