A Fidesz frakció kulcsfiguráit kizárják a parlamentből.

A Fidesz frakció kulcsfiguráit kizárják a parlamentből.

Az alkotmány módosítása még nem került előterjesztésre, de Magyar Péter bejelentette, hogy a parlamenti képviselőség időtartamát 12 évre korlátozzák. Amennyiben ezt a szabályozást úgy értelmezik, mint a miniszterelnökre vonatkozóan, tehát visszamenőleg 1990-től számítva, akkor a Fidesz frakció számos prominens tagját kizárják a parlamentből.

Ezek közé tartozik többek között Szijjártó Péter és Lázár János, akik 2002 óta képviselnek, valamint Gulyás Gergely, Kocsis Máté és Pócs János, akik 2010 ben kezdtek el parlamenti munkát. Tuzson Bence helyzete is problémás, mivel ő 2014 óta tagja a testületnek.

Ez a változtatás jelentősen befolyásolhatja a Fidesz politikai táját, mivel a legfontosabb parlamenti szereplők közül sokan nem folytathatják tovább a munkájukat. A bejelentés tehát komoly következményekkel járhat a párt jövőjére nézve.

Forrás mandiner.hu