Hivatalosan is visszaállították Szabó Bence rendőrszázados szolgálati jogviszonyát − derült ki a nyomozó közösségi médiás bejegyzéséből. A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) kiberbűnözés elleni főosztályának korábbi kiemelt nyomozója egy olyan hivatalos dokumentum fotóját osztotta meg Instagram-oldalán, amelyen a „Visszavétel szolgálat viszonyba” határozat látható. A bejegyzés tanúsága szerint a döntés múlt hét kedden, június 16-án lépett életbe.
Szabó Bence neve még márciusban, a választási kampány hajrájában vált országosan ismertté. A százados a Direkt36 kamerái előtt, arcát és nevét nyíltan vállalva tálalt ki arról, hogy tudomása szerint nemzetbiztonsági eszközökkel kísérelhették meg ellehetetleníteni a Tisza Pártot a választások előtt.
Szabó az interjúban kifejtette: 2025 júliusában gyermekpornográfia gyanújával indítottak nyomozást két, a Tisza Párthoz köthető informatikus ellen. Bár tiltott tartalmat végül egyáltalán nem találtak a hatóságok, a lefoglalt adatokból a nyomozó szerint egy egészen más kép rajzolódott ki: egy olyan összehangolt akció, amely a Tisza informatikai rendszerének feltörésére és megbénítására irányulhatott.
Árulózástól a felmentésig
A nyilatkozatnak azonnali és súlyos következményei lettek. Szabó Bencénél házkutatást tartottak, hivatali visszaéléssel gyanúsították meg, Pintér Sándor akkori belügyminiszter pedig nyilvánosan „árulónak” nevezte a sajtónak nyilatkozó rendőrt.
A fordulat május elején következett be, amikor a Legfőbb Ügyészség bizonyítottság hiányában megszüntette a Szabó elleni gyanúsítást. A százados ezt követően, szűk két héttel ezelőtt jelezte, hogy készen áll a visszaszerelésre. Mint fogalmazott: azért döntött a visszatérés mellett, mert szeretné újra hivatásosként, esküjéhez híven szolgálni az országot. A friss döntéssel a rendőrség vezetése formálisan is zöld utat adott a visszatérésének.
Olvasd tovább itt: index.hu
