Hadházy: Végleg eldőlt, az új kormány nem igényli munkám.

Hadházy: Végleg eldőlt, az új kormány nem igényli munkám.

Hadházy Ákos nem pályázhat a kialakítani szándékozott Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal (NVVH) vezetői posztjára – ezt maga a volt parlamenti képviselő írta a Facebookon, miután nyilvánosságra került az új hatóságról szóló törvénytervezet. Hadházy kifejtette, hogy a jogszabályban szereplő követelmények miatt eleve nem lehet pályázó. Mint fogalmazott, nem rendelkezik a szükséges jogi vagy pénzügyi képesítéssel, és a tervezetben előírt legalább tizenhat éves szakmai tapasztalat sem áll rendelkezésére a jogalkotók által elvárt formában. Emellett arra is rámutatott, hogy korábbi országgyűlési képviselői státusa is kizáró tényező lehet.

A politikus úgy véli, hogy a tervezett hatóság jelentős jogosítványokat fog kapni. Szerinte, ha a hivatal élére egy igazán független és határozott vezető kerül, az komoly lépéseket eredményezhet a korrupció elleni harcban.

Hadházy folyamatosan figyelemmel kíséri a történéseket. Meglátása szerint a rendszer valódi próbája az lesz, hogy indulnak-e eljárások a Fidesz prominens politikai személyiségei, mint Orbán Viktor, Lázár János, Rogán Antal, Nagy Márton és Szijjártó Péter ellen. Ebből gyorsan kiderül, hogy mennyire független az új intézmény.

Hozzátette, hogy a törvénytervezet alapján egyértelművé vált számára, hogy az új kormány nem számít a munkájára ezen a téren. Ennek ellenére továbbra is figyelni fogja a korrupció ellen tett intézkedéseket és azok eredményeit, amennyire saját lehetőségei, beleértve állatorvosi feladatait, engedik.

Az új vagyonvisszaszerző hivatal létrehozása a kormány korrupcióellenes intézkedéseinek kulcsfontosságú eleme lehet, de a részletes szabályok még a parlamenti viták előtt állnak. Magyar Péter miniszterelnök hétfőn beszélt az NVVH tervezett működéséről, a részletekért érdemes utánanézni. Nemrégiben Szekszárdon jártunk Hadházy Ákost meglátogatni, erről riportunkat itt találják.

Forrás 24.hu