Megvonám a juttatásokat a lemondott köztársasági elnököktől.

Megvonám a juttatásokat a lemondott köztársasági elnököktől.

Magyar Péter kedden az Országgyűlésben bejelentette, hogy a kormány megfontolja azt a javaslatot, amely megvonná az élethosszig tartó juttatásokat a hivatali idejüket le nem töltő köztársasági elnököktől.

A keddi parlamenti ülésen Magyar Péter miniszterelnök éles vitába bonyolódott Bóka Jánossal, a fideszes képviselővel. Válaszában elmondta, hogy a kormány társadalmi egyeztetésén már több ezer javaslat érkezett, amelyek zöme a közjogi tisztségviselőkre vonatkozik.

A miniszterelnök jelezte, hogy át kell gondolni a Tisza Párt eredeti tervét, amelyben az országgyűlési képviselői mandátumot 12 évről 8 évre kívánták csökkenteni. Emellett érkezett egy olyan javaslat is, hogy az alkotmánybírók mandátuma a jelenlegi 12 év helyett csupán 9 év legyen.

Magyar Péter Bóka Jánosnak adott válaszában említette, hogy számos kérés érkezett azzal kapcsolatban, hogy azok a köztársasági elnökök, akik nem töltik ki a hivatali idejüket, ne részesüljenek élethosszig tartó juttatásban.

Ha a miniszterelnöki és képviselői megbízatás korlátozásához hasonlóan 1990. május 2. lenne az irányadó, akkor ez a szabályozás új alapokra helyezheti a köztársasági elnökök juttatásait is.

Mivel Magyar Péter szándékai szerint a jelenlegi Sulyok Tamás lehet a harmadik olyan államfő 1990 óta, aki nem tölti ki az ötéves ciklusát, kérdéses, hogy az ő esetében másképp járnak-e el, ha nem saját döntéséből távozik, hanem az Országgyűlés fosztja meg posztjától.

Forrás www.blikk.hu