Erős UV-B sugárzás várható szerdán az országban.

Erős UV-B sugárzás várható szerdán az országban.

Szerdán az ország szinte minden részén figyelmeztető szintet meghaladó UV-B sugárzásra számíthatunk – tájékoztatta az MTI-t a HungaroMet Zrt. kedden. Az előrejelzés szerint a Nyugat-, Közép- és Dél-Dunántúlon, Pest vármegyében és Budapesten, valamint az Észak- és Dél-Alföldön és Észak-Magyarország területén rendkívül magas UV-B sugárzás várható. A HungaroMet arra kéri a lakosságot, hogy fokozottan ügyeljen a napsugárzás okozta leégés ellen, és lehetőség szerint kerülje a napozást 11 és 15 óra között.

Forrás hang.hu