Hidvégi József, Fonyód korábbi fideszes polgármestere és fia ügyében újabb fejlemények zajlottak, amikor szerdán reggel rendőrök előállították őket. A somogyi főügyészség megerősítette, hogy gyanúsítottként hallgatták ki őket; Hidvégi Józsefet 72 órás őrizetbe vették, míg a fiát elengedték. Az ügyészség később dönt arról, hogy kérni fogja-e az expolgármester letartóztatását.
Az eljárás egy korábbira vezethető vissza, amelyben a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjét és egy hozzátartozóját már letartóztatták gazdasági csalás és pénzmosás gyanújával.
A nyomozás középpontjában a 2019-2024-es önkormányzati ciklus áll, amely alatt Hidvégi József polgármesterkedett. A rendőrség a törvénytelen számlázások és kifizetések miatt indított vizsgálatot, miután több feljelentés érkezett a városüzemeltetési cég működésével kapcsolatban. A nyomozók többször is megjelentek a cégnél, ahol iratokat foglaltak le.
Az akkor ellenzéki képviselők nyomására az önkormányzat ideiglenes vizsgálóbizottságot alakított, hogy átvilágítsák a cég pénzügyeit, de a kormánypárti többség nem fogadta el a testület jelentését. A vizsgálatok során kiderült, hogy Hidvégi József utolsó ciklusában 150-300 millió forintnyi önkormányzati kifizetések voltak kérdésesek, amelyek kedvezményezettjei között ott szerepeltek a volt polgármester és az FVFVÜ vezetőjének rokonai.
A gyanú szerint a milliárdos nagyságrendű összegek zöldterület-gondozásra, strandüzemeltetésre és jogi tanácsadásra kerültek kifizetésre, de ezek törvényessége megkérdőjelezhető. Az ügyvezető és rokona már korábban is gyanúba keveredett, hogy üzletszerűen, folytatólagosan és bűnszövetségben követték el a gazdasági csalást, míg a rokon esetében pénzmosás gyanúja is felmerült.
Forrás www.blikk.hu
