„Kiss László dühös Bús Balázs vádja miatt.”

„Kiss László dühös Bús Balázs vádja miatt.”

Kiss László, Óbuda polgármestere, Facebook-bejegyzésben reagált arra, hogy a NAV őrizetbe vette és gyanúsítottként kihallgatta Bús Balázst, az előző fideszes polgármestert a 17 milliárd forintos hűtlen kezelés ügyében. Kiss emlékeztetett, hogy már 2024-ben feljelentést tett, mivel úgy véli, hogy állami és NKA-forrásokat használtak fel ellene irányuló lejárató kampányhoz. A polgármester éles kérdéseket intézett a hatóságokhoz a nyomozás időzítésével és az esetleges vádalkukkal kapcsolatban.

Kedden drámai fejlemények zajlottak a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) körüli botrányban, amikor a nyomozók otthonában állították elő Bús Balázst, az NKA korábbi alelnökét, akit Kecskeméten hallgattak ki. A NAV tájékoztatása szerint összesen hat gyanúsítottat vettek őrizetbe, akik több mint 17 milliárd forintos kárt okoztak. A hírre Kiss László is reagált, felidézve az üggyel kapcsolatos előzményeit és saját jogi lépéseit.

Kiss László felhívta a figyelmet arra, hogy a mostani őrizetvételek nem érhették váratlanul a közvéleményt, hiszen ő már 2024 májusában feljelentést tett választási és költségvetési csalás gyanújával. Szerinte a fideszes képviselő által vezetett szervezet állami támogatásokat kapott, amelyeket végül az ő lejáratására használtak fel.

A polgármester emlékeztetett, hogy ellene korábban lejárató kampány folyt, amelyet az Összefogás Óbudáért Egyesület irányított. Kiss László Hadházy Ákos kijelentéseire is utalt, amelyek szerint az NKA pályázatai pártfinanszírozási célokat szolgálhattak. A politikus kérdését fogalmazta meg a nyomozással kapcsolatban és azt, hogy miért csak most indult el a nyomozás.

Az Összefogás Óbudáért Egyesület állítólag jelentős forrásokhoz jutott Bús Balázs idején, és a támogatásokból megvalósuló programokon ő maga is részt vett. A NAV eljárása a kampányidőszakban történt visszaélésekre is rávilágít, amelyekben jelentős kulturális forrásokat osztottak ki rendeltetésellenesen. A botrány következtében több meghatározó személy is távozott az NKA vezetéséből.

Kiss László emellett nem felejtette el megemlíteni, hogy ő maga is gyanúsított egy másik korrupciós ügyben, amely során korábban letartóztatták, de jelenleg szabadlábon védekezik.

Forrás www.blikk.hu