Ivóvízhasználat korlátozása mikrobiológiai eltérések miatt.

Ivóvízhasználat korlátozása mikrobiológiai eltérések miatt.

„Megelőző lépéseket” vezettek be a vízhasználat szabályozására a nyíregyházi Jósa András Tagkórház több épületében, miután a vízminőség-ellenőrzések „mikrobiológiai eltéréseket” tártak fel a vízhálózatban – tájékoztatta a nyilvánosságot a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház.

A közlemény szerint a szakemberek a vízhálózat bizonyos pontjain „mikrobiológiai eltéréseket” fedeztek fel a vizsgálatok során.

Affected areas – beleértve a Cardiovascularis Centrumot, valamint a sebészeti, rehabilitációs és belgyógyászati szárnyakat – vízhasználatának korlátozása mellett „alternatív megoldásokat” kínálnak, és elkezdődött a vízhálózat fertőtlenítése, valamint a szükséges ellenőrzések lebonyolítása.

A betegellátás folyamatos és biztonságos – áll a közleményben. Azt is hangsúlyozták, hogy minden lépést megtesznek a betegek és hozzátartozóik egészségének védelmében. „Az intézkedések célja a megelőzés, valamint a betegek, hozzátartozók és munkatársak egészségének magas szintű biztosítása” – fűzték hozzá.

Emellett kiemelték, hogy folyamatosan nyomon követik a helyzetet, együttműködnek a hatóságokkal, és a szükséges intézkedéseket a hatósági és szakmai előírásoknak megfelelően hajtják végre.

Forrás hvg.hu