Három év börtönt kaphatnak a Dunába dobott Pride-zászlókért.

Három év börtönt kaphatnak a Dunába dobott Pride-zászlókért.


„Abszurd módon közel hárommilliós kártérítéssel és három évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetik az Erzsébet hídi zászlóleszedőt, mi viszont Közbátorságért díjjal tüntetjük ki őt a családi büszkeség menetén, július 11-én” – írta közösségi oldalán Novák Előd.

Az országgyűlési képviselő hozzátette, hogy bár a kártérítést ő korábbi kijelentésének megfelelően kifizeti, „sokan szeretnének szolidaritásként részt vállalni anyagi téren is”, ezért erre lehetőséget biztosít az Anya-Ország Alapítványon keresztül, amely egyébként a családi büszkeség menetét is szervezi. A pénzt például arra használnák fel, hogy olyan zászlókat osszanak a felvonuláson, amilyeneket a Mi Hazánk Ifjai is kitűztek az Erzsébet hídon.

Több mint két és fél millió forintba kerültek a Pride-zászlók

„Természetesen túlárazott a 40 szivárványos zászló darabonkénti 65 ezer forintos költsége, de Karácsony Gergelyék korrupciója a legkisebb bajunk…” – zárta bejegyzését Novák Előd.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság által kiállított jegyzőkönyvről befotózott képből kiderül, hogy a mogyoródi férfit azzal gyanúsítják, hogy negyven darab zászlót „eltávolított” az Erzsébet híd korlátjáról.

A rongálással okozott kár 2 584 450 forint – írták.

Ezen cselekmény alkalmas a Btk. 2012. évi C. törvény 371. § (1) bekezdésébe ütköző és a (3) bekezdés a) pontja szerint minősülő nagyobb kárt okozó rongálás bűntettének megállapítására.

Ebből az is kiderül, hogy az úgynevezett „Progresszív Pride-zászlók” több mint két és fél millió forintjába kerültek a fővárosnak.

Szerdán a Mi Hazánk Ifjai pótolták a hídról eltávolított zászlókat

Nemzeti színű zászlókkal díszítette fel az Erzsébet híd mindkét oldalát a Mi Hazánk ifjúsági szervezete – közölte Novák Előd, a párt képviselője.

Novák azzal indokolta az akciót, hogy „Budapest mindenkié”, ezért szerinte nem fogadható el, hogy azt egy párt vagy politikai mozgalom kisajátítsa.

Magyar zászlókat tűztünk ki a Mi Hazánk Ifjaival az Erzsébet híd mindkét oldalán végig az összes zászlótartóba, mert Budapest mindenkié! Ezért sem fogadható el, hogy kisajátítsa azt egy párt vagy bármilyen politikai mozgalom, mint pl. az LMBTQSTB-lobbi a zászlóival

– fogalmazott közösségi oldalán a politikus.

Karácsony Gergely üdvözölte a magyar zászlókat

Szerda este Karácsony Gergely, Budapest polgármestere arról posztolt közösségi oldalán, hogy fent hagyják a Mi Hazánk által kihelyezett magyar zászlókat a Pride felvonulás idejére, ezzel visszájára fordította az akciót.

Nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken leng a budapesti hidakon. Most pár kedves ember, ha jól értem, az Erzsébet híd fellobogózásával azt kezdeményezi, hogy a Budapest Pride is legyen nemzeti ünnep. Kedves gesztus

– írta bejegyzésében.

Igaz is, a magunk és mások szabadságáért, az emberi méltóság elidegeníthetetlen jogáért, a jogegyenlőségért, a kölcsönös tiszteletért és elfogadásért kiálló Budapest Pride szerintem is igazi szabadságünnep, ráadásul, ahogy tavaly, idén is a magyar szabadság napján. Így aztán a felvonulás idejére nemzeti lobogó is, Pride-zászló is lesz a hídon, köszi az ötletet

– tette hozzá.

Megszólalt a gyanúsított

Kedden állították elő a hatóságok a férfit, aki Dunába dobálta a Pride-zászlókat. Az ügyben korábban a Karácsony Gergely által vezetett Főpolgármesteri Hivatal feljelentést tett szándékos rongálás gyanúja miatt. A rendőrök azonosították a feltételezett elkövetőt, egy 58 éves mogyoródi férfit, akit 2026. június 22-én az esti órákban otthonában elfogtak. Elfogását követően előállították, és rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A férfi a bűncselekmény elkövetését beismerte, az eljárásban szabadlábon védekezik.

Büszke vagyok arra, amit tettem, és holnap is megtenném ugyanezt. Nem kértem ügyvédet sem a rendőri kihallgatáson. Nem volt rá szükségem, mert csak azt tettem, amit a személyes meggyőződésem diktált

– mondta a neve elhallgatását kérő férfi, aki úgy véli, hogy a Pride-zászlóknak sem az Erzsébet hídon, sem a Városháza falán nincs helye.

Mi történt eddig?

Vasárnap beszámoltunk róla, hogy eltűntek a főváros által kitűzött „Progress Pride”-zászlók az Erzsébet hídról. A Fővárosi Hivatal feljelenést tett az ügyben, szándékos rongálás gyanújával. Egy tettest videóra is vettek, ahogy épp a Dunába dobálja a zászlókat.

Novák Előd hétfőn bejelentette, hogy átvállalja és kifizeti a „szivárványos rongyok eltávolításáért járó bírságot”.

Budapest főpolgármestere erre reagálva beszólt a Mi Hazánk frakcióvezetőjének: szerinte hiába próbálkozik Novák Előd, a Pride-on akkor is ott lesznek az Erzsébet hídon a vonulás alatt a szivárványos zászlók.

Ezeket a zászlókat is visszatesszük a Pride idejére, ha leszedik, visszatesszük újra, aztán majd beletörődnek ebbe is

– jelentette ki Karácsony Gergely.