Sopronban megszűnik az ingyenes propagandakiadvány.

Sopronban megszűnik az ingyenes propagandakiadvány.

A Soproni Téma, amely 2012 óta működött mint nyomtatott ingyenes hetilap és online portál, megszűnik – jelentette be a cyberpress.hu szerdán. A kiadvány eddig hetente 27 170 példányban jelent meg, ezáltal a város számos postaládájába eljutott a fideszes önkormányzat üzeneteit közvetítő anyag.

A Soproni Téma hivatalos közösségi oldalán is megerősítette, hogy megjelent az utolsó lapszámuk. Közlésük szerint tulajdonosi döntés alapján anyagi okok miatt átszervezik az önkormányzati médiát.

Horváth Ferenc főszerkesztő úgy vélte, a visszajelzések tükrözik, hogy a kiadvány „a soproniak kedvenc és legfontosabb olvasmánya” volt, még akkor is, ha akadtak, akik nem értettek egyet a lappal. Később megköszönte a kritikákat is.

A kormányváltás után, május végén Győr Fideszhez közel álló médiakörének, a Győr Plusz Média Zrt.-nek is vége szakadt, amely hetilap, online portál, televízió és rádió révén működött. Pintér Bence polgármester azt állította, hogy a médiavállalat nagyobb összeget költött fiktív munkavállalók bérezésére, mint valódi alkalmazottaikéra.

Forrás hvg.hu