Magyar Péter azonnal felmentette Czunyiné Bertalan Juditot.

Magyar Péter azonnal felmentette Czunyiné Bertalan Juditot.

Magyar Péter miniszterelnök azonnali hatállyal leváltotta Czunyiné dr. Bertalan Juditot, aki a kormányváltás után is irányította két fontos területfejlesztési monitoring bizottság munkáját. A csütörtöktől életbe lépő kormányfői döntés értelmében Szabó Mátyás államtitkár veszi át a vezetői feladatokat e testületek élén. Czunyinét, aki nemrégiben a Fidesz új védelmi szervezetének élére került, a korábbi miniszterelnök nevezte ki ezekre a pozíciókra.

A Magyar Közlönyben közzétett miniszterelnöki határozat szerint Czunyiné lemond a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program, valamint a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz monitoring bizottságainak elnöki posztjáról. Az új vezetés átvételével Szabó Mátyást, a Vidék- és Településfejlesztési Minisztérium vidék- és területfejlesztési államtitkárát bízta meg az érintett kormányzati testületek irányításával – írja a 24.hu.

Czunyiné Bertalan Juditot Orbán Viktor tavaly áprilisi kinevezésével bízta meg a feladatok ellátásával, amikor a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium keretein belül, Navracsics Tibor irányítása alatt dolgozott államtitkárként.

Bár a kormányzati tisztségeit most elveszítette, pártpolitikai pályafutásában új feladatot kapott. A Fidesz elnöke nemrégiben kinevezte őt a jogsérelmek ellen védelmet biztosító Védvonal országos szintű megszervezésére és vezetésére.

Forrás www.blikk.hu