Kisebb visszamenőleges béremelést kaptak a tanárok.

Kisebb visszamenőleges béremelést kaptak a tanárok.

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

A kormány döntése alapján a pedagógusok számára visszamenőlegesen járó béremelésről számolt be a csütörtöki Magyar Közlöny. Az emelés 2026 elejétől lép életbe, és tízszázalékos mértéket jelent, amelyhez most még egy 0,4 százalékpontos növekedés is társul, ami havi néhány ezer forintot jelent a pedagógusok bérében.

Az augusztusi hónapban a tanárok egy összegben kapják meg a januárig visszamenőleges béremelést – az erre vonatkozó rendelet július 1-jén lép hatályba. A rendelet értelmében az alapilletmények sávjai is változnak, amelyek bruttó összegei az alábbiak szerint alakulnak:

  • Gyakornok: 707 ezer forint 2026-ban.
  • Pedagógus I.: 720 ezer forinttól 1 406 ezer forintig.
  • Pedagógus II.: 727 ezer forinttól 1 496 ezer forintig.
  • Mesterpedagógus: 787 ezer forinttól 1 797 000 forintig.
  • Kutatótanár: 918 ezer forinttól 1 938 000 forintig.
  • Szakképzésben tanító tanárok: legkevesebb 778 ezer forint.

A korábbi kormány azért kezdte meg a pedagógusi bérek emelését, mert az Orbán-kormány az uniós helyreállítási alap legújabb módosított elköltési tervében vállalta, hogy fokozatosan növelni kell a pedagógusok átlagbérét, elérve a diplomás átlagbér 80%-át. Ezt kezdetben több EU-forrásból támogatták, a cél pedig 2024-re elérni a 80%-ot, amikor 32,2%-os emelés várható a pedagógusoknál.

Forrás telex.hu