A Mi Hazánk Ifjai rongálás miatt fordul a hatósághoz.

A Mi Hazánk Ifjai rongálás miatt fordul a hatósághoz.

Mi Hazánk Ifjai nyilatkozatában kifejezte megdöbbenését, amiért az Erzsébet hídról magyar zászlókat dobtak a Dunába az elmúlt éjjel. A szervezet véleménye szerint a cselekedetet Karácsony Gergely, Jámbor András és más baloldali politikai személyiségek provokációi indították el, akik gyűlöletbűncselekményként próbálták feltüntetni a Mi Hazánk Ifjainak korábbi zászlókihelyezési akcióját. Az LMBTQ-mozgalom viselkedését a magyar zászlóval szembeni nyílt ellenállásként értékelik.

A Mi Hazánk Ifjai feljelentést tesznek a rongálás és a nemzeti jelkép meggyalázása miatt az elkövetőkkel szemben. Elvárják, hogy a hatóság hasonlóan gyors és határozott intézkedéseket tegyen, mint ahogy azt a szivárványzászlókat a Dunába hajító személlyel tette.

A szervezet emellett Karácsony Gergely főpolgármester válaszát várja. Kérik, hogy hasonlóan Novák Elődhöz, aki vállalta a büntetés megfizetését, ő is kifizeti-e a bírságot, és elítéli-e a magyar zászlót a Dunába dobó illetőket, akiket közvetve a cselekedetükre buzdított. A Mi Hazánk Ifjai felszólítja a főpolgármestert, hogy amennyiben nem tesz ilyet, határolódjon el a tettektől és állítsa le a provokálást.

Forrás www.blikk.hu